• Dzień Dziecka

          • 2 czerwca 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Nareszcie po długiej przerwie spowodowanej przez pandemię, uczniowie mogli wspólnie świętować.

            Od rana zmierzyliśmy się z logicznymi łamigłówkami, muzycznymi zgadywankami, zaszyfrowanymi zagadkami podczas gry terenowej przygotowanej przez Panią Joannę Rybicką. Każda klasa z opiekunami udała się w teren w poszukiwaniu skarbu. Otrzymaliśmy kompasy, mapki i wskazówki. Dodatkowo mogliśmy skorzystać z telefonu do przyjaciela - gdyby zaszła taka potrzeba. Klasy młodsze miały do pokonania krótszą trasę, więc po powrocie udały się do pobliskiego tipi na zaproszenie Pani Agaty Grzywińskiej, by wspólnie "pobawić się w Indian". Dzieci wysłuchały opowieści o Matce Ziemi, nauczyły się nowej piosenki, wykonały samodzielnie instrumenty i ozdoby na rękę.

            W tym czasie uczniowie klas starszych brali udział w sportowych rozgrywkach na boisku szkolnym. Po powrocie młodszych kolegów na teren szkoły, świętowaliśmy przy ognisku i tradycyjnie piekliśmy kiełbaski.

            Dodatkową atrakcją były słodycze, lody i owoce, które przygotowane zostały przez Radę Rodziców, Panią Sołtys - Kingę Dąbrowską, Pana Radnego- Michała Kwiatkowskiego oraz Dyrektora Szkoły- Iwonę Strungowską.

            Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

          • Projekt z ZUS

          • Uczniowie klasy 8  brali udział w projekcie edukacyjnym pt. „Projekt z ZUS”. Projekt ten popularyzował wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych – nawiązywał też do podstawy programowej przedmiotu WOS realizowanego w klasie 8 oraz do treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego. Wiedza ta będzie uczniom niezbędna w podejmowaniu świadomych decyzji na rynku pracy, dlatego powinni wiedzieć: „Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?”

            Prowadzony „Projekt z ZUS” wykorzystywał metody aktywizujące, dzięki któremu uczniowie nabywali kompetencje społeczne oraz rozwijali przedsiębiorczość i kreatywność. Prowadząc projekt korzystaliśmy z zapewnionych przez ZUS materiałów dydaktycznych do lekcji o ubezpieczeniach społecznych. Efektem końcowym projektu było wykonanie i przesłanie prac. Do II etapu – regionalnego – wysłaliśmy dwie prace uczennic:

            - Julii Durzyńskiej – plakat,

            - Majki Wieczorek – komiks.

            Komitet Regionalny „Projektu z ZUS” przyznał I miejsce, tak za plakat, jak i komiks. Prace te zostały przekazane do etapu Centralnego konkursu.

            Gratuluję!

            Opiekun projektu – Lidia Skolmowska


          • 22 kwietnia Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest  Dzień Ziemi. Obecnie jest to największe ekologiczne święto świata, organizowane w 192 krajach. W tym roku motywem przewodnim Dnia Ziemi było hasło: „Przywróć naszą Ziemię”. Troska o naszą planetę  łączy wszystkich ludzi, niezależnie od narodowości, wyznania, wieku, zawodu itd.  Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi i bądźmy odpowiedzialni za jej stan! Pamiętajmy, aby dbać o Ziemię nie tylko  22 kwietnia, ale każdego dnia. Co możemy robić? Możemy wiele, na przykład: robić zakupy z własną torbą (papierową lub bawełnianą); oszczędzać energię elektryczną, wodę, gaz; zasadzić drzewo; segregować śmieci; sprzątać swoje podwórka, ogrody; naprawiać, a nie wyrzucać zepsute przedmioty; uświadamiać ludziom o problemach związanych ze zmianami klimatu itp.

            Święto Ziemi było dobrą okazją, by promować postawy ekologiczne wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Zorganizowany został szkolny konkurs plastyczno-techniczny dla wszystkich dzieci naszej szkoły,
            od tych najmłodszych do tych najstarszych.  

            Tematyka konkursu : "Pomóżmy Ziemi".

            Celem konkursu było:

            - rozbudzanie zainteresowania otaczającym światem i jego problemami

            - kształtowanie postaw i przyzwyczajeń proekologicznych

            - rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska

            - nawiązanie do obchodów Światowego Dnia Ziemi

            - rozwijanie wyobraźni plastyczno-technicznej  oraz kreatywności

            - doskonalenie sprawności manualnej. 

            Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie z surowców wtórnych przedmiotu codziennego użytku, zabawki, biżuterii, instrumentu lub innego dowolnego przedmiotu, który podpowie wyobraźnia.

            Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i z materiałów, które zwykle wyrzucamy, wykonali ciekawe, zachwycające prace. Wybór najlepszych prac był bardzo trudny. Po długich naradach Komisja Konkursowa w składzie : p. G. Rybicka, p. E. Łozińska, p. J. Kraynik-Goślicka, ustaliła wyniki konkursu.

            Kategoria : Oddział Przedszkolny

            I miejsce: Amelia Durzyńska i Blanka Kłosowska

            II miejsce: Adam Rzewnicki

            III miejsce: Wiktor Pawelec i Filip Grotkowski

            Kategoria : Klasy I – III

            I miejsce: Weronika Klejnowska kl. III

            II miejsce: Maja Wileńska kl. II

            III miejsce: Natalia Pawelska kl. III i Bartosz Rzewnicki kl. II

            Kategoria : Klasy IV – VIII

            I miejsce: Stanisław Ziółkowski kl. IV

            II miejsce: Majka Wieczorek kl. VIII

            III miejsce: Marcin Ziółkowski kl. V

            Wyróżnienia: Jerzy Sekita kl. VIII oraz Lena Karpińska kl. VI

            Wszystkim  uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy!!

            Organizatorzy: Joanna Kraynik-Goślicka, Lidia Skolmowska

          • Konkurs dla klas 0-VIII - "22 kwietnia DZIEŃ ZIEMI"

          • 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Obecnie jest to największe ekologiczne święto świata, organizowane w 192 krajach. W tym roku motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło: „Przywróć naszą Ziemię”. Troska o naszą planetę łączy wszystkich ludzi, niezależnie od narodowości, wyznania, wieku, zawodu itd. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi i bądźmy odpowiedzialni za jej stan! Pamiętajmy, aby dbać o Ziemię nie tylko 22 kwietnia, ale każdego dnia.

            Co możemy robić?

            Wiele: robić zakupy z własną torbą (papierową lub bawełnianą); oszczędzać energię elektryczną, wodę, gaz; zasadzić drzewo; segregować śmieci; sprzątać swoje podwórka, ogrody; naprawiać, a nie wyrzucać zepsute przedmioty; uświadamiać ludziom o problemach związanych ze zmianami klimatu…

            Święto Ziemi jest dobrą okazją, by promować postawy ekologiczne wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.

            Zachęcamy uczniów 0-VIII do wzięcia udziału  w plastyczno-technicznym konkursie szkolnym „Pomóżmy Ziemi”.

            Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie z surowców wtórnych przedmiotu codziennego użytku, zabawki, biżuterii, instrumentu lub innego dowolnego przedmiotu, który podpowie wyobraźnia. Prace mają nawiązywać do dbania o naszą planetę.

            Termin wykonania prac - do 21 kwietnia 2021 (uczestnicy dostarczają prace do szkoły).

             

            Organizatorzy: Joanna Kraynik-Goślicka, Lidia Skolmowska

          • Konkurs "Wiosenna łąka"

          • Konkurs "Wiosenna łąka" rozstrzygnięty !!

            W kategorii klas I-III główną nagrodę otrzymała Klejnowska Weronika!

            W Oddziale Przedszkolnym klasyfikacja przedstawia się następująco:

            I miejsce: Kłosowska Blanka i Rynkowska Laura

            II miejsce: Durzyńska Amelia

            III miejsce: Pingot Joanna i Pingot Mikołaj

            Wyróżnienie: Pawelec Wiktor oraz Pawelska Antonina

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!!!

            A zainteresowanych dziełami naszych młodych artystów zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac.

          • Wiosenne porządki

          • Dzieci z Oddziału Przedszkolnego, wykorzystując ostatni dzień przed przejściem na naukę zdalną, zaczęły wiosenne porządki na terenie naszej szkoły. Za sumienną i ciężką pracę czekała na nich nagroda w postaci ogniska i pysznych kiełbasek. 

            Jesteśmy z nich baardzo dumni! 

            Mamy nadzieję, że już po świętach uda się nam spotkać ze wszystkimi uczniami, żeby oficjalnie powitać wiosnę!

            Tęsknimy za Wami kochani! 

          • Światowy Dzień Zespołu Downa

          • 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. W ten wyjątkowy dzień wszystkich zachęcamy do założenia skarpetek, najlepiej nie do pary w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mają przypominać nam o fakcie, że różni nas tak niewiele – jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – jak nasza skarpetka.

            Tym drobnym gestem solidaryzujemy się z osobami z Zespołem Downa oraz ich rodzinami oraz zwracamy uwagę na problemy, z którymi się zmagają na co dzień, jak poczucie odrębności i niedopasowania do reszty społeczeństwa.

            Dzieci oraz nauczyciele z Przedszkola i klasy 2 przygotowali się do tego dnia już w piątek!

            Dowiedzieli się, dlaczego obchodzimy ten dzień akurat 21 marca. Otóż, 21 to para chromosomów, przy którym występuję ten jeden dodatkowy, czyli właśnie 3. A skarpetki mają być kolorowe i wesołe, bo inne to również barwne, cudowne i urocze!

          • Niepodległa 2020

          • 2 marca 2021 r. miała miejsce uroczystość, która odbyła się w formie online. W wydarzeniu wzięli udział Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, dyrektorzy i nauczyciele ze szkół, spośród których wywodzili się nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w konkursach, zrealizowanych w 2020 r. w ramach Programu NIEPODLEGŁA. Głównymi uczestnikami byli laureaci tych konkursów.

            Uroczystość otworzył Wojewoda Warmińsko-Mazurski, który podkreślił ważność świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez realizację konkursów tematycznych. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty wyraził słowa uznania dla uczestników spotkania za zaangażowanie się w tematykę niepodległościową oraz pogratulował zwycięzcom przedsięwzięć, podjętych w ubiegłym roku w ramach NIEPODLEGŁEJ.

            Zaprezentowani zostali nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w trzech konkursach:

            „I Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej Warmii i Mazur im. płk. Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszko”,

            „Rok 1920 w Polsce. Wojna polsko-bolszewicka. Plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu”,

            „Wojna polsko-bolszewicka – świadectwa z przeszłości”.

            Uroczystość została uświetniona śpiewem pieśni, które towarzyszyły naszym rodakom podczas walk o wolność. Wykonali je zwycięzcy ww. Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej, między innymi uczennica naszej Szkoły: Natalia Pawelska (zdobywczyni Grand Prix Konkursu). Wyróżnienie otrzymała Weronika Klejnowska. Dyplomy za udział uczniowie klasy 3. Gratulujemy!

          • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

          • 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". To oni tworzyli polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Trzeba o nich mówić i wspominać, aby wszyscy pamiętali, że byli tacy żołnierze, którzy w tamtych czasach walczyli o wolną Polskę.

            W tym roku szkolnym zorganizowaliśmy konkurs plastyczny on-line pt. "Żołnierze Wyklęci".

            Wpłynęło 5 prac. Prace wykonali uczniowie: Oliwia Soszyńska kl. 6; Weronika Ziółkowska kl. 6; Mateusz Pawłowski kl. 7; Julia Durzyńska kl. 8; Majka Wieczorek kl. 8. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Gratulujemy!

          • Dzień Dinozaura

          • 26 lutego w naszej szkole odbył się "DZIEŃ DINOZAURA" Tego dnia z pomocą uczniów szkolny hol wypełniły Tyranozaury, Stegozaury, Ankylozaury, Pterodaktyle i inne jaszczury z innych epok. W prehistoryczny świat przeniosły nas opowiadania i wiersze. Dzieci brały udział w rozmaitych grach, zabawach, kolorowały ulubione dinozaury, wykonały grupowe prace plastyczne. Wielu tego dnia zabłysnęło swoją wiedzą, inni natomiast z dociekliwością pytali o więcej.

          • Wyniki Rekrutacji do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej

          • Listy dzieci zakwalifikowanych do Oddziału Przedszkolnego i do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Bryńsku  na rok szkolny 2021/2022 (link poniżej):

            LISTY DZIECI

            Rodzice dzieci zakwalifikowanych do Oddziału Przedszkolnego mają obowiązek złożyć OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA do dnia 9 kwietnia 2021 r. (link poniżej):

            WOLA RODZICÓW

            Należy je wypełnić i wrzucić do skrzynki przed szkołą lub przesłać droga mailową: spbrynsk@wp.pl 

          • Walentynki 2021

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej z pewnością zapamiętają ostatnie Walentynki jako bardzo udany dzień. Od samego rana w szkole panował specyficzny nastrój. Na korytarzach można było zaobserwować zwiększoną ilość czerwieni. To dlatego , że każdy uczeń miał na sobie jakiś element ubioru w tym odcieniu. Uczniowie klasy III zorganizowali Pocztę Walentynkową, za pośrednictwem której można było przesyłać słowa sympatii. Kartek było sporo, a wiele z nich zostało wykonane ręcznie przez nadawców. Walentynkowi posłańcy mieli co robić...

          • Walentynkowy Konkurs Recytatorski

          • ,,Czasem lubi się kogoś za mocno. To się nazywa miłość..." - A.A.Milne - tak brzmiał temat przewodni Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się z okazji Walentynek. Swoje umiejętności recytatorskie prezentowali uczniowie klas O-III. W jury zasiadły nauczycielki: Gabriela Rybicka, Teresa Kowalkowska, Agnieszka Kawka, Joanna Lubińska i Ewa Łozińska.  Komisja konkursowa nagrodziła uczniów w dwóch kategoriach.

            Kategoria 0-I

            - I miejsce ex aequo: Laura Rynkowska i Blanka Kłosowska

            - II miejsce ex aequo: Dawid Gołębiewski, Dawid Ptaszyński, Szymon Domański, Maksymilian Trzaskalski

            Kategoria II-III:

            - I miejsce: Natalia Pawelska

            - II miejsce: Weronika Klejnowska

            - III miejsce ex aequo: Maja Wileńska, Martyna Jaskólska

          • Walentynkowa Fotobudka

          • Z okazji Walentynek , uczniowie klasy III wykonali "Walentynkową Fotobudkę" . Okazała się świetnym pomysłem. Chętnych do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia nie brakowało

          • Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i do klasy I na rok szkolny 2021/2022

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bryńsku informuje, że w dniach od 01 marca do 19 marca 2021r. do godz. 15.00 będzie prowadzona rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021

            1. Rodzice składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez dziecko – od 22 lutego 2021 r. do dnia 5 marca 2021 r., do godz. 15.00

            2. Rodzice (opiekunowie prawni)  składają zgłoszenie lub wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bryńsku.

            3. Druki dostępne są w sekretariacie lub na stronie szkoły.

            Dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły od 1 marca 2021 r. do 19 marca 2021 r. do godz. 15.00.

            W  postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział:

            • dzieci  3, 4, 5, 6 letnie ( urodzone w latach  2018-2015)
            • dzieci, którym odroczono obowiązek szkolny

            zamieszkałe w obwodzie szkoły, na terenie miasta i gminy Lidzbark.

            Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja powołana przez dyrektora przedszkola w terminach  określonych w harmonogramie.

            Dzieci  sześcioletnie ( urodzone w 2015 r.) mają obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego,.

            Dzieci pięcioletnie (urodzone w 2016 r.), dzieci czteroletnie  (urodzone w 2017r.)  oraz dzieci  trzyletnie  (urodzone w 2018r.)  mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

             

            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bryńsku informuje, że w dniach od 1 marca  2021 r. do 19 marca 2021r. do godz. 15.00 będzie prowadzona rekrutacja do klasy I  na rok szkolny 2021/2022

             

            1. Rodzice (opiekunowie prawni)  składają karty zgłoszenia dziecka do klasy I szkoły podstawowej (dla dzieci z obwodu szkoły) albo wnioski o przyjęcie dziecka do klasy I szkoły podstawowej (dla dzieci spoza obwodu szkoły).

            2. Druki dostępne są w sekretariacie lub na stronie szkoły.

            Dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły od 1 marca 2021 r. do   19 marca  2021 r. do godz. 15.00.