• Wyjazd do Rypina

• 23 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas 4-8 wyjazd na kręgle i basen do Rypińskiego Centrum Sportu.

Czas spędzony w wodzie przysporzył wszystkim uczniom oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości i przyjemnych wrażeń. Gra w kręgle uczy dyscypliny i koncentracji. Uczniowie mogli rozwijać umiejętności związane z osiąganiem celu. Przez godzinę mieliśmy do dyspozycji cztery tory, dzięki czemu mogliśmy zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji.

Wróciliśmy zadowoleni, zmęczeni, ale pełni wrażeń i w doskonałych nastrojach!

• Ochrona danych i wizerunku w sieci

• 21 lutego klasy: VI, VII oraz VIII uczestniczyły w webinarium, którego organizatorem był Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Uczniowie uzyskali bardzo ważne informacje na temat ochrony danych oraz wizerunku w sieci.

• Przez historię z „Niezwyciężonymi”

• Po raz kolejny w dniu 13 lutego 2024 r.  uczniowie klas: 5, 7 i 8 w ramach projektu Przez historię z „Niezwyciężonymi” uczestniczyli w lekcji on-line: Milenium Chrztu Polski a Tysiąclecie Państwa Polskiego; Marzec 1968  zorganizowanej przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie, we współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Tematem spotkania były wydarzenia związane z Milenium Chrztu Polski prowadzone przez Kościół oraz Państwo. Wspólną cechą milenijnych programów Kościoła oraz władz państwowych była jednak prowadzona na wielu płaszczyznach „walka o człowieka”.

Drugim tematem spotkania były tzw. „wydarzenia marcowe” z 1968 r.

• Szkolny konkurs recytatorski pt. "Brzechwa i Tuwim - poeci znani i lubiani".

• 16 lutego w ramach realizacji programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" odbył się szkolny konkurs recytatorski pt."Brzechwa i Tuwim - poeci znani i lubiani".

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji i rozwijanie zdolności artystycznych.

Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności.

Komisja konkursowa w składzie: p.Teresa Kowalkowska, p.Gabriela Rybicka oraz p.Anna Nowicka, wnikliwie wysłuchała młodych recytatorów i wyłoniła zwycięzców:

I kategoria wiekowa – klasy 0-I:

* I miejsce Helena Angryk - kl.0

* wyróżnienie - Krzysztof Dąbrowski - kl.0

II kategoria wiekowa - klasy II-III:

* I miejsce: Laura Rynkowska - kl.III

* wyróżnienie: Eliza Wileńska - kl.II.

Dziękujemy wszystkim za udział, a zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

• Odwiedziny w bibliotece

• 📚📚 Po krótkiej przerwie wróciliśmy do cyklu spotkań w bibliotece. Ku zdumieniu przedszkolaków przywitała nas nowa bibliotekarka - Pani Anna Jaskólska. Jak zwykle dzieci były bardzo zaangażowane. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania. 😊

• Ferie zimowe

• Ferie zimowe najczęściej kojarzą nam się z zabawami na śniegu, jazdą na łyżwach czy kuligiem. Harcerze z naszej drużyny i DH Płomienie postanowili to wykorzystać i zorganizowali biwak w siedzibie Hufiec Lidzbark . Były zajęcia integracyjne, kulig i ognisko🔥, była również gra terenowa⚜️ Podczas wieczornicy nie zabrakło ulubionych piosenek, zabaw i pląsów.

⚜️Biwak zintegrował drużyny, a wspólna praca i zabawa zbliżyła do siebie harcerzy, bo właśnie braterstwo jest potęgą harcerstwa. MOSiR Lidzbark Szkoła Podstawowa w Bryńsku Bryńsk

• Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było dziś u nas w szkole.

• Na pięknie udekorowanej sali, której tematem przewodnim była zima pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny,biedronki, księżniczki…nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Ogromnym powodzeniem cieszyła się kawiarenka przygotowana przez 34 DH Zielone Szeregi.

To był bal 🎉🎉🎉☺️