• Ogólnopolski Tydzień Kariery w klasie VIII - 18 – 24.10. 2021 r.

          • W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klasy VIII obejrzeli krótkie filmiki ilustrujące specyfikę różnych zawodów, przeprowadzona została pogadanka na godzinie wychowawczej na temat własnych zasobów: zainteresowań, uzdolnień, mocnych i słabych stron, wartości. Uczniowie wykonali również  gazetkę ścienną o tematyce związanej z różnymi typami zawodów,  pracę plastyczną pt.: „Zawód moich marzeń”, a na zajęciach rozwijających kreatywność z j. angielskiego kolaż „My dream job”.

          • Ogólnopolski Tydzień Kariery w klasie VII - 18 – 24.10. 2021 r.

          • 21 października w ramach Tygodnia Kariery gościem klasy 7 był pan Jan Soszyński – dziadek Oliwii, emerytowany kolejarz. Zaproszony gość zainteresował uczniów opowieściami na temat zawodu kolejarza, przedstawił zalety tego zawodu, ale i trudy. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda praca kolejarza od kuchni. Pan Jan przez wiele lat był kierownikiem pociągu i ciekawie opowiadał o koordynacji pracy wieloosobowej załogi pociągu. Uczniowie zadawali również pytania naszemu gościowi: Jakie egzaminy trzeba zdawać, by móc pracować na kolei? Kto może zostać kierownikiem pociągu? Jakie cechy i umiejętności przydatne są w tym zawodzie i czy każdy nadaje się do tej pracy? To było bardzo ciekawe spotkanie. Być może wśród uczniów klasy 7 znajduje się przyszły kolejarz?

            22 października klasa 7 zorganizowała w klasie Dzień Smakosza. Inspirację zaczerpnęliśmy z ulubionego programu kulinarnego „ Kuchenne Rewolucje”. Uczniowie pod okiem swojej wychowawczyni wspólnie wykonali zdrowe sałatki, kanapki i przekąski. Zdrowe jedzenie jest bardzo ważne, szczególnie w wieku dorastania, a prawidłowa dieta dla nastolatków odgrywa kluczową rolę w prawidłowym rozwoju. Najczęściej młode osoby nie zwracają uwagi, co ląduje na ich talerzu. Nasza wspólna „ klasowa rewolucja” miała przekonać uczniów do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych. Warto kształtować zdrowe podejście do żywienia, warto podkreślić, jak jemy, co jemy, aby prawidłowo wpłynąć na własny rozwój, stan cery i włosów, koncentrację czy sprawność fizyczną.

            Mam nadzieję, że udało nam się zainteresować pracą dietetyka, kucharza, a wykonane wspólnie potrawy były świetną okazją do zdrowego spędzenia czasu i zakończyły się oczywiście wspólną degustacją.

          • Ogólnopolski Tydzień Kariery w klasie VI - 18 – 24.10. 2021 r.

          • W klasie VI  na godzinie wychowawczej wykonano gazetkę klasową, na której znalazły się opisy ciekawych zawodów, a także ilustracje przedstawiające osoby, wykonujące różne zawody.
             Odbyły się pogadanki na temat zawodów, które uczniowie chcieliby w przyszłości wykonywać. Dyskutowaliśmy, jakie predyspozycje powinny mieć osoby, wykonujące szczególnie trudne zawody.

            Na lekcję uczniowie przynieśli ubiory, stroje charakterystyczne dla określonych grup zawodowych i przebrali się w nie. I tak poznaliśmy umundurowanie żołnierza, ubiór naukowca oraz lekarza, a także kucharki.

          • Ogólnopolski Tydzień Kariery w klasie V - 18 – 24.10. 2021 r.

          • W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2021 uczniowie klasy V pod kierunkiem wychowawcy wykonali następujące zadania:

            - przeprowadzona została pogadanka na temat własnych zainteresowań, uzdolnień, mocnych i słabych stron,

            - wyszukiwali w Internecie informacji na temat swoich potencjalnych zawodów,

            - wykonali gazetkę ścienną o tematyce związanej z różnymi typami zawodów,

            - wykonali kolaż „Mój wymarzony zawód”.

          • Ogólnopolski Tydzień Kariery w klasie IV - 18 – 24.10. 2021 r.

          • W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery prowadzone były działania orientacji zawodowej, gdzie zapoznawano uczniów kl. 4 z wybranymi zawodami, kształtowano pozytywne postawy wobec pracy i edukacji,  rozpoznawano i rozwijano zainteresowania i uzdolnienia uczniów.

            Przeprowadzone działania:

            1/ W ramach  zajęć  z  wychowawcą – zrealizowano temat: Moje zainteresowania i moje talenty.

            2/ Wykonano gazetkę tematyczną: Tydzień Kariery – poznajemy różne zawody.

            3/  Wykonano prace plastyczne – „Zawód moich marzeń” – wystawa prac – rozmowa nt. wymarzonego zawodu – mocne i słabe strony.

            4/ Udział w konkursie szkolnym kl. 4-5 ; Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność – pracę oddała jedna uczennica.

            5/  Wykonanie plakatu: „Zawody naszych rodziców”  - rozmowa nt. wykonywanych przez rodziców  zawodów.

            6/  Obejrzenie filmu: „Drogi zawodowe – zainteresowania, mocne strony”.

            7/  Spotkanie z Panią Pauliną Sztyburską – podleśniczy leśnictwa Borówno - Nadleśnictwa Lidzbark – poznajemy pracę leśnika.

          • Konkurs plastyczny pod hasłem: „Otwarte krajobrazy”.

          • W październiku 2021 roku w Szkole Podstawowej w Bryńsku zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem: „Otwarte krajobrazy”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat krajobrazów, rozbudzanie zainteresowania dzieci przyrodą, rozwijanie ich inwencji twórczej. Konkurs ogłoszono dla chętnych uczniów  z klas IV – VIII. Prace konkursowe mogły być wykonane w formacie dowolnym, dowolną techniką plastyczną (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, mieszanie technik).

            Komisja konkursowa w składzie: Joanna Kraynik-Goślicka, Lidia Skolmowska, Małgorzata Kryszkiewicz wyłoniła zwycięzców konkursu:

             I miejsce : Weronika Klejnowska kl. IV

            II miejsce: Julian Wadecki kl. VI

            III miejsce: Lena Drankowska kl. V

            Wyróżnienie otrzymała: Lena Karpińska kl. VII

            Dodatkowe wyróżnienie za ciekawą pracę plastyczną wykonaną podczas zajęć świetlicowych zdobyła uczennica kl. IV Amelia Adamus.

            Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac serdecznie gratulujemy!!! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają punkty dodatnie. Dla zwycięzców  przewidziano dyplomy i nagrody.

             

          • Dzień Krajobrazu w Szkole Podstawowej w Bryńsku

          • 20 października w Polsce i Europie obchodzony jest Dzień Krajobrazu. Każdego roku Dzień Krajobrazu posiada inny temat przewodni. W tym roku skupia się na haśle „Otwarte krajobrazy”. Celem tegorocznych obchodów  jest docenienie wartości dostępnych na co dzień przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich, które nie tylko wpływają pozytywnie na nas samych, ale spełniają również ważne funkcje (ochrona przeciwpowodziowa, napowietrzanie miast, regulowanie temperatur). Ważne jest zatem, aby chronić otwarte krajobrazy. W ramach obchodów Dnia Krajobrazu nasza szkoła podjęła następujące działania:

            - na lekcjach geografii i biologii odbywały się spacery krajobrazowe po znajomych terenach (wyjątkowo urokliwych) oraz pogadanki na temat krajobrazów
            - zorganizowano szkolny konkurs plastyczny  pod hasłem „Otwarte krajobrazy”
            - na zajęciach z plastyki uczniowie wykonali farbami piękne pejzaże nadmorskie
            - na zajęciach świetlicowych uczniowie dowolną techniką wykonywali prace ilustrujące piękno   krajobrazów
            - na zajęciach w przedszkolu wykonano opaski na głowę z zielonym listkiem
            - tego dnia w szkole królowała zieleń  – uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani na zielono

            Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w obchody Dnia Krajobrazu.

          • Dzień Edukacji Narodowej w SP Bryńsk

          • 13 października 2021 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Bryńsku uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie szkoły wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru. Odtworzyli - słowem, gestem i piosenką – klimat szkolnego życia. Przekazali najlepsze życzenia i wręczyli kwiaty. Swoimi występami dostarczyli zebranym gościom wielu wrażeń wizualnych i muzycznych.

            W tym uroczystym dniu słowa podziękowania i życzenia przekazała nauczycielom i pracownikom szkoły pani dyrektor Iwona Strungowska. W swoim przemówieniu zaznaczyła, że wszyscy, którzy szkołę tworzą: nauczyciele, pracownicy, rodzice oraz uczniowie mają wpływ na panujący w niej klimat i relacje. Podziękowała wszystkim za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz szkoły oraz poświęcenie i serce, którym obdarzani są uczniowie. 

          • XI edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w SP Bryńsk

          • 4 października w SP Bryńsk zorganizowano obchody XI edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W ramach tych obchodów uczniowie klas IV-VII wykonali szereg rysunków i plakatów związanych z tabliczką mnożenia. W każdej klasie odbył się też konkurs sprawdzający wśród uczniów znajomość pamięciowego mnożenia i dzielenia liczb. 

          • Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej w Bryńsku

          • We wrześniu 2021 r.  wystartował 28 finał Akcji Sprzątania Świata. Hasło tegorocznej akcji to: „Myślę, więc nie śmiecę”. Celem Akcji Sprzątania Świata jest inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko, a także pomoc przyrodzie w usuwaniu śmieci (pozostawionych przez człowieka). Uczniowie naszej szkoły regularnie włączają się w szczytną Akcję Sprzątania Świata i dzięki  temu uczą się, że o środowisko przyrodnicze należy dbać, należy je szanować.

            20 września 2021r. uczniowie przystąpili do czynności porządkowych - zbierali  śmieci w najbliższej okolicy. Wśród odpadów  znalazły się plastikowe i szklane butelki, foliowe torby, opakowania po produktach spożywczych itp. Po zakończonej akcji uczniowie piekli kiełbaski na ognisku, zadowoleni z dobrze wykonanej pracy na rzecz naszej planety.

            Dziękujemy serdecznie uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w Akcję Sprzątania Świata!!!

          • „LATO W MIEŚCIE Z ECO STUDIO NA SPRZĄTANIE ŚWIATA” Z LAUREATAMI KONKURSU

          • 16 września w Warszawie odbył się Wielki Finał "Lato w mieście z Eco Studio na Sprzątanie świata”. Głównymi bohaterami wydarzenia byli: Kinga Sawczuk i Kuba Adamiak - ambasadorzy projektu edukacyjno - ekologicznego realizowanego w ramach publicznych kampanii edukacyjnych organizacji odzysku ELECTRO-SYSTEM. Z koncertem wystąpiła Roksana Węgiel, którą supportowała Natalka Pawelska!

            W tym roku zorganizowany został konkurs ekologiczny „Lato w mieście z Eco Studio”. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu całej Polski. W ramach konkursu Kinga Sawczuk i Kuba Adamiak zachęcali swoich fanów do stworzenia wspólnie z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych krótkich filmów, w których przedstawią wybrane tematy związane z prawidłowym lub nieprawidłowym postępowaniem z elektroodpadami. Liczył się nie sprzęt, a kreatywność i ciekawy sposób przedstawienia wybranego tematu.

            Z dumą informujemy, że nasza Szkoła otrzymała w tym konkursie WYRÓŻNIENIE!!!

            Na scenie wystąpiła Natalka Pawelska - nasza uczennica i uczestniczka programu „The Voice Kids”, która z uwagi na talent muzyczny ma szansę pójść drogą idolki wszystkich dzieci i młodzieży - Roksany Węgiel. Nic dziwnego, że największą atrakcją wielkiej ekologicznej imprezy był koncert akustyczny zwyciężczyni Eurowizji Junior w 2018 roku i zwyciężczyni programu „The Voice Kids” - Roksany Węgiel „Roxie”.

            Eco Studio ELECTRO-SYSTEM to innowacyjny projekt ekologiczny wykorzystujący media społecznościowe do propagowania wiedzy na temat prawidłowego postępowania z elektroodpadami. Projekt skierowany jest do młodzieży, która korzystając intensywnie z serwisów internetowych poznaje prawidłowe zasady postępowania z elektrośmieciami, korzyści płynące z recyklingu elektroodpadów, a także zagrożenia związane z nieprawidłowym postępowaniem z takimi odpadami. Projekt realizowany jest w ramach publicznych kampanii edukacyjnych organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego ELECTRO-SYSTEM.

          • Zbiórka elektrośmieci

          • Drodzy Uczniowie i Rodzice!!!

            Szkoła Podstawowa w Bryńsku kolejny rok z rzędu przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma  bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

            Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

            ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’ 

             Termin Akcji: 20.09.2021 r. – 15.10.2021 r.

            Miejsce Akcji:  Boisko szkolne przy Szkole Podstawowej w Bryńsku

             

            Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

            Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

            Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

            e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

            ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

            NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK 

          • Wycieczka do Nadleśnictwa Lidzbark

          • Chcąc pogłębić wiedzę przyrodniczą dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Bryńsku udały się 15 września 2021 r. do siedziby Nadleśnictwa Lidzbark. Tam przywitała je Pani Joanna Bilska, która zajmuje się edukacją przyrodniczą. Podczas zwiedzania Izby Leśnej dzieci miały możliwość wzbogacić swoje wiadomości na temat zwierząt. Dowiedziały się również, że niektórzy ludzie potrafią być dla zwierząt bardzo okrutni. Ze zdumieniem obserwowały jak wiele jest gatunków drzew oraz utrwaliły wiadomości, na temat różnorodności bogactw, które otrzymujemy z lasu. Pani Asia przygotowała również dla Przedszkolaków grę terenową, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że za jej rozwiązanie czekała je nagroda. Na zakończenie dzieci zjadły smaczne kiełbaski upieczone na ognisku. Za udane spotkanie bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

          • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

          • 1 września 2021 zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.  Z uwagi na dalszą potrzebę zachowania dystansu społecznego oraz stosowania się do zaleceń służby sanitarnych będzie ono przebiegało inaczej niż w poprzednich latach. Klasy 0–8 spotkają się   z wychowawcami  według zamieszczonego poniżej harmonogramu:                                 

            Godzina: 8.30

            Oddział przedszkolny – spotkanie z wychowawcą

            Klasy I-III – spotkanie z wychowawcami

            Ze względu na sytuację epidemiologiczną do szkoły z dziećmi oddziału przedszkolnego uczniów klas I-III może wejść jeden rodzic/opiekun prawny. Pozostałych rodziców/opiekunów prawnych prosimy o pozostanie przed budynkiem szkoły.

            Godzina: 9.15

            Klasy IV–VIII –  spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach.

            Przypominamy o obowiązujących w szkole procedurach bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19. Do szkoły może przyjść tylko zdrowy uczeń. Przy wejściu należy dezynfekować ręce. Obowiązuje noszenie maseczek. Zachowujemy dystans społeczny.

            Dowóz uczniów do szkoły - rozkład jazdy autobusów pozostaje bez zmian.

            WAŻNE!

            1 września uczniowie otrzymają podręczniki.

          • Zakończenie roku szkolnego 2020/21

          • Zakończyliśmy dziś kolejny rok szkolny. Pożegnaliśmy absolwentów rocznika 2020/2021: Julię, Amelię, Michała, Jerzego, Martę, Andżelikę i Majkę. Dziękujemy wszystkim za trud, zaangażowanie, koleżeństwo i życzliwość.

            Życzymy Uczniom, Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom szkoły bezpiecznych i cudownych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

          • Wycieczka rowerowa do Górzna

          • W dniu 23 czerwca uczniowie klasy 4 i klasy 6 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę rowerową do pobliskiej miejscowości Górzno. Podczas wycieczki uczestnicy podziwiali przepiękne widoki rozkwitającego lasu, klimatyczne zakątki górznieńskiego jeziora oraz żyjące swoim własnym tempem malownicze miasteczko Górzno. Był to świetny relaks po długiej i męczącej nauce zdalnej! 

          • Gminny Konkurs Recytatorski

          • 15 czerwca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XV Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Dziecięcej „Recytować każdy może...” dla uczniów grup „0”.

            W tym roku do konkursu przystąpiło 24 uczestników.

            Komisja, w składzie Danuta Barańska oraz Jadwga Marszak oceniając wystąpienia brała pod uwagę m.in.: dobór repertuaru, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Po burzliwych naradach przyznano 3 nagrody główne oraz 8 wyróżnień.

            Z dumą informujemy, że 3 nasze uczennice znalazły się w tym gronie!

            III miejsce otrzymała Antonina Pawelska

            a wyróżnienia wywalczyły Joanna Pingot oraz Laura Rynkowska

            Dzieciom oraz ich rodzicom składamy gorące gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

          • Wycieczka do Jelenia

          • Dnia 14.06.2021. r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Welskiego Parku Krajobrazowego w Jeleniu. Dzieci zwiedziły wraz z przewodnikiem Muzeum Etnograficzne i Muzeum Przyrody. Dużym zainteresowaniem cieszyło się  mrowisko oraz skocznia, na której można się zmierzyć z wilkiem czy sarną. Zwieńczeniem dnia było ognisko w wiacie oraz tatuaże.

          • Rowerowy Maj

          • W kampanii Rowerowy Maj w gminie Lidzbark wzięły udział dwie szkoły: SP nr 2 w Lidzbarku i SP w Bryńsku.  Nasza szkoła wzięła udział po raz pierwszy. Uczniowie szkoły codzienne dojeżdżali do szkoły w sposób aktywny – przesiedli się na rowery, rolki, deskorolki i hulajnogi.

            W kampanii, jak to w szkole, rozliczana była frekwencja. Frekwencja rowerowa był to współczynnik aktywnych dojazdów względem wszystkich możliwych, również tych zrealizowanych przez nieaktywnych uczniów. Wewnątrz szkoły więc toczyła się rywalizacja pomiędzy klasami. Najaktywniejszą klasą okazała się klasa II.  W piątek 11.06.2021r. przy nowej strefie rekreacyjnej odbyło się wręczenie nagród. Wręczenia dokonał burmistrz Maciej Sitarek i Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Szkoła za udział w kampanii otrzymała stojaki do rowerów, a uczniowie klasy II – voucher na wyjazd do Kiełpin na Farmę Noego.

            Rowerowy Maj to nie tylko dojazdy na lekcje. To ruch na świeżym powietrzu, nabieranie dobrych nawyków transportowych, lepsza koncentracja na lekcjach. Podczas podróży uczniowie stali się bardziej samodzielni.

            Pogoda sprzyjała nam w tym roku, a dobre nawyki pozostały – wielu uczniów i rodziców kontynuuje aktywne dojazdy. Cieszy ten fakt!!!