• REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BRYŃSKU

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bryńsku  informuje, że rozpoczyna się rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej.

            Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego odbędą się od 1 marca 2022 r. do 18 marca 2022 r.

            Zapisy dzieci do klasy I odbędą się od 14 lutego 2022 r. do 4 marca 2022 r.  

            Druki dostępne w sekretariacie szkoły i do pobrania tutaj.

          • Konkurs plastyczny "Zima wokół nas"

          • W styczniu w Szkole Podstawowej w Bryńsku odbył się konkurs plastyczny skierowany do młodszych dzieci pod hasłem ❄️ "Zima wokół nas" ❄, na który wpłynęło 6 prac konkursowych.

            Wśród nagrodzonych znalazły się: Laura Rynkowska, która zdobyła I miejsce, Blanka Kłosowska II i Maja Wileńska III miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach! 🤩

          • Dzień Dinozaura

          • Uwaga miłośnicy dinozaurów! 🦖🦕

            26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Przedszkolacy w Bryńsku z gorliwością  przygotowują się do tego dnia 😊

          • Od 24 stycznia do 4 lutego mamy ferie!

          • Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zamieszczamy kilka ważnych porad i wskazówek.

          • Wyjazd na lodowisko

          • 21 stycznia uczniowie z klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Bryńsku pod opieką nauczycieli (Joanna Kraynik-Goślicka, Grzegorz Piotrowski) wyjechali na lodowisko na orliku w Lidzbarku. Celem wyjazdu było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, doskonalenie sprawności fizycznej, ukazanie walorów sportu jakim jest łyżwiarstwo oraz utrwalenie zasad bezpiecznego aktywnego wypoczynku. Dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu, dobrze się bawiły. Uczestnicy zabawy przekonali się, że jazda na łyżwach jest dyscypliną bardzo trudną, wymagającą dużego wysiłku i uwagi, ale również sprawiającą dużo radości. Bardzo dziękujemy CUW za transport.

          • Dzień Kubusia Puchatka

          • "Żyję, bo jestem kochany" A. A. Milne

            18 stycznia to Dzień Kubusia Puchatka, czyli Misia o bardzo małym rozumku 🍯 Postać znana i lubiana bez względu na wiek 😊

            Aby uczcić dzisiejszy dzień, Przedszkolacy obejrzeli bajkę oraz wykonali przepiękne obrazki ❤

            Zachęcamy aby wrócić do tej cudownej lektury samemu albo wspólnie z całą rodzinką, w końcu wszyscy mamy czasami takie problemy jak Prosiaczek albo Kubuś zastanawiający się, która łapka jest prawa, a która lewa 😉

          • Festiwal Pieśni Patriotycznej

          • Dzień 27.11.2021 r. przynosi kolejny sukces naszej szkole za sprawą Natalii Pawelskiej uczennicy kl. 4, która wyśpiewała 🥇 miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Z pieśnią przez wieki". Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie . 😊

            Przygotowanie wokalne - Marta Wiadrowska.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

          • Spotkanie on-line z autorem książek dla dzieci

          • 24.11.2021 r. dzięki uprzejmości Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku, uczniowie klas O-III mogli dzisiaj wziąć udział w spotkaniu on-line z autorem książek dla dzieci  Panem Tomaszem Samojlikiem! Bardzo gorąco dziękujemy za spotkanie, naukę rysowania oraz możliwość poznania Pompika😊

            Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony: http://tomaszsamojlik.pl/ aby zobaczyć przykładowe komiksy i dowiedzieć się jak my możemy pomóc Mateczce Ziemi 💚

          • Odwiedziny babci w młodszych klasach

          • 23 listopada naszych Milusińskich odwiedziła Pani Halina Pietrzyk - babcia Igi. Wszystkie dzieci doskonale znały Panią Hanię, która pracuje w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy i przypominamy, że wszystkie babcie są mile widziane, ale czekamy również na dziadków.

          • Sukces naszych uczennic na festiwalu FERA

          • W niedzielę, 21 listopada uczennice naszej szkoły, Weronika Klejnowska i Natalia Pawelska wzięły udział XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Religijnej FERA 2021 w Iłowie - Osadzie.

            Jury oceniało w czterech głównych kategoriach: plastyka i fotografia, recytacja, soliści oraz zespoły, chóry i schole.

                  Wyniki :

            Kategoria recytacja klasy IV-VI

            Natalia Pawelska – I miejsce

            Weronika Klejnowska - II miejsce

            Kategoria fotografia klasy IV-VI

            Weronika Klejnowska - I miejsce

            Kategoria soliści klasy IV-VI

            Natalia Pawelska – I miejsce

            Natalia Pawelska – GRAND PRIX

            Ogromne podziękowania dla p. Doroty Klejnowskiej, p. Anny Pawelskiej i p. Marty Wiadrowskiej za w przygotowanie dziewczynek do konkursu.

            Wartym podkreślenia jest fakt nagrody Grand Prix konkursu, jaką otrzymała Natalia Pawelska.

            Weronika, Natalia gratulacje!!!!!!!

          • Konkurs plastyczny MOPS

          • Uczennica klasy I Laura Rynkowska, wzięła udział w konkursie plastycznym pt. „Pracownik socjalny oczami ucznia”, organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lidzbarku i zajęła zaszczytne I miejsce. Gratulujemy Laurze i życzymy kolejnych sukcesów!

          • Wycieczka do Gdańska

          • 26 listopada uczniowie klas V-VIII wyruszyli wraz z opiekunami na wycieczkę do Gdańska w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „ Poznaj Polskę”.

            Nasze zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od jednego z najstarszych i najdłużej funkcjonujących na Pomorzu zakładów przemysłowych - Stoczni Gdańskiej, która stała się kolebką polskiej wolności. Mieliśmy okazję zwiedzić Budynek Europejskiego Centrum Solidarności i obejrzeć wystawę o historii Solidarności – ruchu, który narodził się właśnie w Stoczni Gdańskiej. Następnie udaliśmy się do Muzeum Bursztynu mieszczącego się obecnie w Wielkim Młynie, gdzie podziwialiśmy ponad 1000 eksponatów - od bryłek z inkluzjami sprzed 40 mln lat, przez bursztynowy las i bursztynową komnatę, po współczesne projekty artystów.

            Kolejną atrakcją było zwiedzanie Bazyliki Mariackiej zwanej często „Koroną Gdańska”. To największa w Europie świątynia wybudowana z cegły. Uczestnicy wycieczki zdobyli też jej szczyt pokonując ponad 400 stopni, by podziwiać imponujący widok z góry.

            Nie mogło nas  oczywiście zabraknąć w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska- przy Fontannie Neptuna, przed wejściem do Dworu Artusa.

            Następnie udaliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy - coroczne wydarzenie, gdzie mogliśmy poczuć wyjątkowy, świąteczny już klimat.

            Po posiłku pojechaliśmy  na Westerplatte – miejsce wybuchu II wojny światowej, gdzie przewodnik poprowadził nas przez niuanse tej zawiłej wojennej historii.

            Gdańsk dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń, emocji, ale i wyzwań. Dopisała też pogoda. Taki wyjazd to wspaniała integracja, ale i skarbnica wiedzy.

            Podróże kształcą i uczą czerpania radości z życia…zobaczcie powyższą fotorelację.

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Konwencja Praw Dziecka to międzynarodowa konwencja przyjęta przez ONZ 20 listopada 1989 r.  Celem konwencji jest poprawa losu dzieci na całym świecie oraz zapewnienie im przez państwa dobrej opieki i wychowania. Każdemu dziecku niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia  przysługują takie same prawa – prawa dziecka. Nasz kraj był  inicjatorem powstania Konwencji o prawach dziecka, gdyż przedłożył Komisji Praw Człowieka ONZ jej pierwszy projekt. W Polsce najważniejszymi aktami prawnymi gwarantującymi prawa dziecka są: Konstytucja RP, Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka.

            W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka nasza szkoła podjęła działania:

            * przeprowadzono zajęcia przybliżające rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka
               (zajęcia z wychowawcą oraz WOS) na których zapoznano uczniów z ich prawami;

            * wykonano gazetki klasowe – „Prawa Dziecka”;

            * na zajęciach z plastyki uczniowie wykonywali plakaty ilustrujące prawa dziecka;

            * wszyscy uczniowie szkoły wysłuchali piosenki o Prawach Dziecka.

            Dziś w Naszej szkole dominował kolor niebieski – jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

            Organizacją Międzynarodowego  Dnia Praw Dziecka zajęła się L. Skolmowska.

          • Dzień Niepodległości Polski w SP Bryńsk

          • "Ojczyzna to kraj dzieciństwa

            miejsce urodzenia

            to jest ta mała najbliższa

            ojczyzna…"

            (Tadeusz Różewicz)

            11 listopada to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. To święto Naszej Niepodległości!! W naszej szkole świętujemy już 10 listopada! Wywieszamy flagi, ozdabiamy okna, świątecznie ubrani przypinamy kotyliony na naszych sercach i z dumą głosimy: Jesteśmy Polakami! Z tej okazji Nasi uczniowie podczas uroczystego apelu zaprezentowali nam polskie wiersze, piosenki patriotyczne i przybliżyli wydarzenia i postaci, którym zawdzięczamy wolność po 123 latach niewoli.

            Pamiętajmy jednak, że patriotyzmu nie uczymy się tylko na lekcji historii albo tego jednego dnia. Patriotyzm wyrażamy na każdej lekcji języka polskiego, poznając kolejne utwory polskich twórców, dbając o naszą poprawną mowę. Patriotyzm okazujemy na każdej lekcji muzyki i plastyki, poznając dzieła polskich artystów. Patriotyzm to każda wspólna wycieczka, nawet w te najbliższe (najpiękniejsze! ) tereny. Patriotyzm to każda akcja charytatywna, każdy akt dobrej woli, to uśmiech, którym obdarzamy drugiego człowieka.

            Uroczysty apel był okazją do wręczenia nagród z rozstrzygniętych ostatnio konkursów. Jury stało przed niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ wszystkie prace były niepowtarzalne i wykonane z ogromną dokładnością

            Konkurs: "Piękna Polska Jesień"

            I miejsce: Maja Wileńska

            II miejsce: Eliza WIleńska

            III miejsce: Laura Rynkowska

            Wyróżnienie: Antonina Pawelska

            Konkurs: "Najpiękniejszy różaniec"

            I miejsce: Laura Rynkowska

            II miejsce: Weronika Klejnowska

            III miejsce: Mikołaj Pingot

            Wyróżnienia: Natalia Pawelska, Maja Wileńska, Martyna Jaskólska, Dawid Ptaszyński, Blanka Kłosowska, Antonina Pawelska, Joanna Pingot

            Konkurs z okazji Dnia Krajobrazu:

            I miejsce: Weronika Klejnowska

            II miejsce: Julian Wadecki

            III miejsce: Lena Drankowska

            Wyróżnienie: Lena Karpińska

            Konkurs "Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność:

            Plakat

            - kategoria klas I-III

            I miejsce: Laura Rynkowska

            - kategoria klas IV-VIII

            I miejsce: Weronika Klejnowska

            Prezentacja:

            I miejsce - Lena Karpińska

            Wyróżnienie: Oliwia Soszyńska

            Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

            Mamy nadzieję, że równie licznie weźmiecie udział w następnych konkursach!

             

          • Biwak w siedzibie Hufca w Lidzbarku

          • W piątkowe popołudnie 5 listopada harcerze 34DH Zielone Szeregi spotkali się na biwaku w siedzibie Hufca w Lidzbarku.  Po godzinie 17, kiedy już ulokowaliśmy nasze bagaże byliśmy gotowi do zajęć i zabaw. Na rozpoczęcie zgromadzeni w kręgu przypomnieliśmy sobie prawo harcerskie i symbolikę, które zostały omówione. Później przyszedł czas na pląsy i wesołe zabawy. Nikt nie leniuchował, wszyscy ochoczo brali w nich udział, mimo, że niektóre wymagały dużego wysiłku i sprytu. Po zabawach przyszedł czas na kolację. Na biwaku każda chwila jest cenna 🙂 Po godzinie 22 wyruszyliśmy odwiedzić zasłużonych dla naszej ojczyzny. Podczas wieczornicy wspominaliśmy cenne dla nas chwile, jakie przeżyliśmy na harcerskim szlaku. Ojjj było co wspominać 🥰No cóż, niektórzy harcerze zmęczeni „trudami biwaku” zasnęli niemal natychmiast, inni, bardziej wytrwali, biwakowali aż do godziny 4 nad ranem, tak więc pobudka o 7.30 rano nie przyszła im łatwo.  Piękny sobotni poranek rozpoczęliśmy od gimnastyki. Dla niektórych była ona ogromnym wyzwaniem 😁Po wspólnym śniadanku uporządkowaliśmy hufiec i zadowoleni wróciliśmy do naszych domów.

          • Szybko, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie! Próbna ewakuacja w szkole.

          • 5 listopada o godz. 10.00 w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku. Głównym celem ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

            Uczniowie i nauczyciele zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować. Wszyscy w spokoju i bez paniki wykonali zadanie próbnego alarmu. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwała Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie i pracownik BHP.

             

          • Akcja „Szkoła pamięta”

          • Szkoła Podstawowa w Bryńsku włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej  „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

            28.10.2021

            Wolontariusze z klasy 7 oraz uczniowie z wychowawczynią odwiedzili lokalny cmentarz, by uporządkować groby i zapalić symbolicznie znicze na grobach bezimiennych i opuszczonych. W ciszy i spokoju, jakim emanuje to miejsce, uczniowie mogli zapalić światło również na mogile upamiętniającej Strażaków OSP Bryńsk. Niewątpliwie takie wyjścia do miejsc pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego.

            29.10.2021

            W dniu 29.10.2021 uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą odwiedzili groby bliskich nauczycieli i strażaków. W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych harcerze z 34DH Zielone Szeregi porządkowali i odwiedzali groby na Cmentarzu Ewangelickim, odwiedzili lokalne miejsca pamięci i zgłębiali ich historię. Zapalali znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej. Sprzątali bezimienne i opuszczone groby.

            Akcja „Szkoła pamięta” przyczyniła się do kształtowania postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Podjęte w jej ramach działania uwrażliwiły młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszej Małej Ojczyzny.

             

             

             

          • Konkurs religijny "Najładniejszy różaniec"

          • Na początku października w naszej szkole ogłoszony został konkurs religijny pod hasłem ,,Najładniejszy różaniec” skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. W konkursie wzięły głównie udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I–IV. W sumie przygotowano 16 różańców. Każdy z nich był dziełem wyjątkowym i niepowtarzalnym, gdyż uczniowie wykonali je różnymi technikami i z różnych materiałów: muszelek, masy solnej, kolorowych gąbek, cukierków, makaronu, kostek do gry itp. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej, budzenie aktywności twórczej oraz rozwój wyobraźni i pomysłowości dzieci.

            Jury po wnikliwej analizie prac postanowiła przyznać nagrody główne. Przy ocenie komisja wzięła pod uwagę: wkład pracy, pomysłowość oraz estetykę wykonania.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce  - Laura Rynkowska – kl. I

            II miejsce – Weronika Klejnowska – kl. IV

            III miejsce – Michał Pingot – oddział przedszkolny.

            Zwycięscy otrzymują nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy słodki upominek.

          • Ogólnopolski Tydzień Kariery w klasach "0"– III

          • Czwarty tydzień października (18.10-22.10.2021 r.) przebiegał w naszej szkole pod hasłem szeroko rozumianej kariery, ponieważ przyłączyliśmy się do obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

            Ogólnopolski Tydzień Kariery jest organizowany w Polsce od 2009 roku i obejmuje działania mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. W ramach OTK można realizować każdą ideę, każdy pomysł, każde działanie na rzecz promocji i rozwoju poradnictwa zawodowego. Tak też było w naszej szkole. Przez ostatni tydzień (ale i wcześniej i później również) działo się u nas WIELE!!!

            Odbyliśmy piękną podróż spotykając się z ciekawymi ludźmi dla których pasja jest pracą, a praca pasją.

            W tym roku szkolnym dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I – III odwiedzili:

            - Pan policjant, który nie tylko przypomniał dzieciakom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, ale także opowiedział, jak zostać policjantem, na czym polega jego praca,

            - Pan elektryk, który opowiedział o swojej pracy w Pogotowiu Energetycznym,

            - Pani pielęgniarka, która pracuje na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

            Poza tym w terenie odwiedzając różne miejsca poznaliśmy pracę ludzi w różnych zawodach:

            Uczniowie klas młodszych poznawały również specyfikę różnych zawodów podczas wycieczek i wyjść poza teren szkoły:

            - poznały pracę leśnika podczas wycieczki do Nadleśnictwa Lidzbark,

            - brały udział w wycieczce do wioski mydlarskiej w Fiałkach, gdzie poznały sposoby ręcznego wyrobu mydła i soli do kąpieli. Poznały, w jaki sposób ludzie dawniej wykonywali pranie. Dzięki wielu rekwizytom z dawnych lat wykorzystanym podczas pokazu mogły się same przekonać jak ciężka i wyczerpująca była to praca. Poprzez osobiste doświadczenia mogli poznać pracę praczki a także każdej gospodyni domowej. Wrażenia były niezapomniane.

            - podczas wizyty w Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bryńsku poznały zadania i obowiązki strażaków,

            - dzieci z oddziału przedszkolnego poznały również pracę pani bibliotekarki podczas spotkania w Filii Biblioteki w Bryńsku a także poznały pracę pana kominiarza.

            Ponadto podczas zabaw tematycznych przedszkolaki poznały pracę sprzedawcy, lekarza, nauczyciela, aktora, kucharza, fryzjera i innych.

            Poza tym przeprowadzone zostały lekcje opisujące różne zawody na podstawie tekstu ,,Trudny zawód” (praca nauczyciela) i wiersza Juliana Tuwima ,,Wszyscy dla wszystkich”. Uczniowie opowiadali o różnych  znanych zawodach i rozwiązywali zagadki o zawodach z wykorzystaniem filmów na kanale YouTube np. https://www.youtube.com/watch?v=a0P-R6v4e5I

            Na podsumowanie Tygodnia Kariery wykonały prace plastyczne na temat: ,,Kim będę, gdy dorosnę?”


            Podczas spotkań z ludźmi różnych zawodów i pasji uczniowie stopniowo odkrywali, że warto poszukiwać swoich talentów i oryginalności i nie bać się odkrywać zdolności które w nich drzemią. Dowiedzieli się, iż przy planowaniu dalszej drogi edukacyjnej   zawodowej warto uwzględnić swoje zainteresowania, cechy charakteru oraz umiejętności.

            Spotkania z ciekawymi ludźmi pomogły uczniom poszerzyć horyzonty, rozbudzić świadomość potrzeby poszukiwania i poznawania swoich talentów, kompetencji, aby odnaleźć swoją drogę i zawód, który wykonywaliby z pasją.

            Ogólnopolski Tydzień Kariery w klasach ,,0” - III był bardzo bogaty w działania związane z popularyzowaniem orientacji i poradnictwa zawodowego oraz idei świadomego planowania kariery edukacyjnej i zawodowej. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej pięknej wszechstronnie rozwijającej PODRÓŻY przez pasje i zawody!!!