• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

• Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej zawsze jest wyjątkowym momentem, pełnym emocji, radości i refleksji. To czas, kiedy uczniowie żegnają swoich nauczycieli i kolegów, zamykają kolejny etap nauki i czekają na zasłużone wakacje. 🏖

Gratulujemy Wam, kochani uczniowie sukcesów, osiągnieć oraz promocji do kolejnych klas. Pamiętajcie, bez względu na oceny, jesteśmy z Was bardzo dumni, bo każdy z Was jest wyjątkowy.🥰👏

Czas szybko leci… jeszcze nie tak dawno odbierali swoje pierwsze świadectwa…a dziś, z łezką w oku żegnaliśmy ósmoklasistów. Życzymy wszystkim uczniom i Rodzicom, by wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych wrażeń, a absolwentom – sukcesów w edukacji, w szkołach ponadpodstawowych oraz w dorosłym życiu.🕐👩‍🎓🧑‍🎓

Dziękujemy za ten wspaniały rok. Do zobaczenia we wrześniu! ☺️🥰

• Bezpieczne wakacje

• Zbliżają się wakacje, dlatego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z dzielnicowym. Tematem przewodnim spotkania było hasło „Bezpiecznie spędzamy wakacje.” Podczas tej wizyty policjant mówił o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Zasygnalizował, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przedstawił sytuacje stwarzające realne zagrożenie w trakcie zabaw nad wodą i w górach. Uczulił uczniów na nieuczciwe lub podejrzane zachowania się obcych osób względem dzieci. Przypomniał, jak ważne jest stosowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku. Zwrócił uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Uświadomił uczniom, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie wolnych dni od szkoły nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych sytuacji. Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie z pewnością będą bardziej ostrożni w swoich poczynaniach i zadbają o to, żeby wakacje były wspaniałe, a przede wszystkim bezpieczne.

• Wycieczka rowerowa do Górzna

• 7 czerwca uczniowie klasy 7 oraz 8 wybrali się na wycieczkę rowerową do Górzna pod opieką p. Joanny Kraynik-Goślickiej oraz p. Waldemara Klemensa. Celem głównym wyjazdu były atrakcje Parku Linowego. Najpierw uczniowie zostali przeszkoleni przez wykwalifikowanego instruktora i zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Parku. Po założeniu odpowiedniego sprzętu asekuracyjnego uczniowie pokonywali wybrane trasy o odpowiednim stopniu trudności. Towarzyszyły temu wspaniałe widoki. Nie było łatwo, ale młodzież dzielnie pokonywała swoje słabości. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na Rynek w Górznie - był czas na lody i napoje. Po godzinie 14 na plaży miejskiej, nad Jeziorem Górzno, wszyscy zajadali przepyszną pizzę.

To była udana, chociaż wymagająca dużego wysiłku wycieczka!

• Konkurs

• "Biblioteka marzeń" tak brzmiał tytuł projektu konkursowego, który uczniowie klas I-VIII mogli wykonać w aplikacji Paint lub grze Minecraft . W galerii prezentujemy przesłane prace, nagrody otrzymali:

1 miejsce - Roman Ostapets

2 miejsce - Kacper Urbański