• W ramach Tygodnia Kariery - 21.10.2022r. klasa 5 odwiedziła bibliotekę szkolną spotykając się z Panią bibliotekarką Joanną Lubińską, która opowiedziała o pracy w bibliotece. Dzieci dowiedziały się, że praca bibliotekarki to nie tylko wypożyczanie książek, a również sprawowanie opieki nad jej zasobami. Dowiedziały się, że bibliotekarz powinien wyróżniać się takimi cechami, jak: komunikatywność, uprzejmość, życzliwość, chęć niesienia pomocy.

• W ramach Tygodnia Kariery klasa 5 spotkała się z Panią Anną Jankiewicz-Pezler, która opowiedziała nam, jak tworząc biżuterię zatrzymuje w niej piękno natury. Uczniowie zostali zachęceni do dostrzeżenia piękna wokół nas. Swoimi pracami pokazała, jak można realizować swoje pasje                    i marzenia.

• Obchody Tygodnia Kariery klasa 8 zakończyła wizytą w zakładzie stolarskim w Bryńsku,

u Pana Krzysztofa Jaskólskiego.

Podczas spotkania Pan Krzysztof opowiedział nam o swoim zawodzie z kilkusetletnią już tradycją.

Otóż rozpiętość zadań wykonywanych przez stolarza w swojej codziennej pracy jest bardzo duża. Dowiedzieliśmy się, że stolarz- rzemieślnik z pasją- cechuje się wysoko rozwiniętymi umiejętnościami manualnymi oraz dużym poczuciem estetyki, potrafi też obsługiwać sprzęt znajdujący się w stolarni oraz narzędzia do ręcznej obróbki. Pan Krzysztof uświadomił nam, że stolarz ma doskonałą orientację w tradycjach lat minionych, ale zna się również na nowoczesnych trendach branżowych.

Uczniowie przekonali się, że nie bez znaczenia w pracy stolarza są umiejętności matematyczne

i przyrodnicze.

Praca stolarza bywa trudna, jednak daje ogromną radość. Niewątpliwie istotną jest sama pasja.

Wychowawczyni i klasa 8 dziękują bardzo Panu Krzysztofowi za niezwykle ciekawe spotkanie🌹

• Tydzień Kariery trwa!

• W dniu dzisiejszym dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klas I - IV gościli kolejnego gościa - zegarmistrza pana Janusza Jagodzińskiego. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się zegarmistrz oraz jakimi narzędziami się posługuje. Naocznie mogły się przekonać jak zbudowane są różne zegary

i dostrzec podstawowe różnice między nimi.

Dla niektórych zaskoczeniem było, że praca zegarmistrza wymaga wielkiej precyzji i dokładności. Bardzo dziękujemy Panu Jagodzińskiemu za podzielenie się wiadomościami nt. swojej pracy i liczymy na dalszą współpracę! 😊

• Pokaz mody

• Z okazji trwającego w szkole Tygodnia Kariery w klasach 0-3 odbył się "Zawodowy pokaz mody". Uczniowie zaprezentowali kreacje związane ze światem zawodów👨‍🌾👨‍🍳👨‍🚒👮‍♀️. Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwy wybieg. Nie zawiodła pomysłowość dzieci i rodziców. Stroje jakie przygotowano, były kolorowe, wesołe i oczywiście tradycyjne. Wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa i bawili się wspaniale. Atmosfera była cudowna! Dziękujemy za zaangażowanie🙂.

• Z okazji Tygodnia Kariery odwiedził nas dzisiaj Pan Grzegorz Kosman, leśniczy ze Szkółki Leśnej

w Nadleśnictwie Lidzbark, wraz ze swoim synem, Frankiem, uczniem Technikum Leśnego w Iłowie. Nasi dzisiejsi goście oprócz zainteresowań leśnych, mają jeszcze jedną bardzo ciekawą pasję- pszczelarstwo 🐝

Dzieci usłyszały wiele ciekawych informacji o pszczołach - ich życiu oraz roli jaką odgrywają

w przyrodzie; mogły również zobaczyć jak wygląda strój pszczelarza i jak zajmuje się on tymi pożytecznymi owadami, a co odważniejsi brali je nawet do ręki! 🤩🐝

Bardzo dziękujemy naszym dzisiejszym gościom i liczymy na dalszą współpracę 💚

• 19 X w ramach Tygodnia Kariery klasa 8 spotkała się z Panią psycholog Natalią, która przyjechała do nas z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Działdowie.

Pani Natalia Szramka opowiedziała nam o swojej pracy- jak wygląda i na czym polega?

Praca ta wcale nie jest łatwa, ale przynosi ogromną satysfakcję z pomagania ludziom.

A problemów i trudności w dzisiejszych czasach jest bardzo dużo. Nasz Gość poprowadził również z uczniami krótkie warsztaty oraz gry

i zabawy psychologiczne.

Spotkanie uświadomiło nam jak ważna i potrzebna jest to praca.❤

Wychowawczyni i klasa 8 dziękują za spotkanie🌹

• Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I-III miały dzisiaj "leśnego" gościa. Odwiedziła nas bowiem Pani Paulina Sztyburska, podleśniczy z Leśnictwa Borówno.

Opowiedziała dzieciom gdzie pracuje i czym zajmuje się leśnik oraz dlaczego czasami musi zakładać kamizelkę i kask.

Nasi najmłodsi przypomnieli sobie również jakie zwierzęta żyją w lesie oraz jakich zasad musimy przestrzegać, gdy wybieramy się na spacer w leśne ostępy. 🌲🌳

W nagrodę za aktywne uczestnictwo wszyscy otrzymali wspaniałe upominki 🤩

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Paulinie i mamy nadzieję na kolejne spotkania! 💚

• W dniu wczorajszym w naszej szkole odbyło się również spotkanie ze Strażakiem. 🧑‍🚒🔥

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogli poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Uczniowie dowiedzieli się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, a także powalonych drzew.

Podczas spotkania strażak uświadomił uczniom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze. Nasz gość nie tylko z zapałem opowiadał o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadał na wszelkie pytania.

Dziękujemy Panu Karolowi za poświęcony czas oraz przekazanie ogromu wiedzy! ❤️

• W dniu 11 października 2022 w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych

z kominiarzem, który opowiedział dzieciakom o swojej pracy. Spotkanie przeprowadzono w ramach zbliżającego się Tygodnia Kariery.🙂

• Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery 2022 pod hasłem "W poszukiwaniu utraconej równowagi - o kondycji psychicznej we współczesnym świecie"