Rusza rekrutacja uczniów do klasy I
Dzień Pizzy
- 7
Zapachniało w całej szkole...czyli Dzień Pizzy, który przypada 9 lutego.
Właśnie w tym dniu uczniowie klasy pierwszej wraz z Paniami postanowili otworzyć mini pizzerię i upiec własne pizze.
Wiele uśmiechu wywołały na twarzach dzieci już same przygotowania: wyrabianie ciasta, smarowanie sosem oraz nakładanie ulubionych składników.
Gdy wszystko było już gotowe, nasze małe pizze powędrowały do pieca.
Zapach unosił się po całej szkole, a smak własnoręcznie przygotowanej pizzy zapamiętamy na długo, bo była rewelacyjna.
Rok Wisławy Szymborskiej
#mistrzyniszymborska, #rokszymborskiej
Informujemy, że Szkoła Podstawowa w Bryńsku rozpoczęła realizację projektu "Mistrzyni Szymborska". Na początek ciekawostki z życia poetki, cytaty i zdjęcia noblistki.
Dzień Bezpiecznego Internetu
- 3
7 lutego 2023 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do sieci. Z tej okazji w klasie pierwszej na lekcji edukacji informatycznej przeprowadziliśmy pogadankę na temat bezpiecznego korzystania z internetu oraz stworzyliśmy w naszej klasie gazetkę z najważniejszymi zasadami.
Dodatkowo przypominamy proste zasady postępowania w internecie:
Chroń swoją prywatność
Nie ufaj osobą poznanym w sieci
Szanuj innych w internecie
Jeśli coś jest nie tak poszukaj pomocy
korzystaj z internetu z umiarem
Pamiętajcie, aby dbać o siebie i innych w internecie, o racjonalnym korzystaniu z technologii cyfrowej oraz wzmacnianiu relacji międzyludzkich.
31 Finał WOŚP
Nasza szkoła wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagrała pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” Podczas 31 Finału WOŚP w Lidzbark na scenie wystąpiły nasze uczennice Amelia Babska
, Natalia Pawelska
i druhny z drużyny
Było pięknie
Nasi wolontariusze z 34DH Zielone Szeregi: Weronika Dvorko, Stanisław Ziółkowski, Julian Wadecki, Oskar Bartkowski, Weronika Klejnowska, Lena Drankowska, Natalia Pawelska, Lena Gołębiewska, Lena Karpińska i Oliwia Soszyńska już po raz kolejny przyłączyli się do zbiórki pieniędzy do puszek
Wspólnymi siłami udało nam się uzbierać 3.080,19zł !!
Wszystkim darczyńcom dziękujemy za okazane serce
Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek MGOK Lidzbark MOSiR Lidzbark ZHP Lidzbark Do Re Mi Fa - Szkoła Muzyki
Biwak 34 DH Zielone Szeregi
- 24
ZIMA PO HARCERSKU… czyli jak spędzić „odlotowe” ferie? Biwak 34 DH Zielone Szeregi został zorganizowany w dniach 26-27 stycznia w naszej szkole. Celem biwaku była integracja drużyn harcerskich- naszej drużyny i zaprzyjaźnionej drużyny Płomienie - wspólna zabawa i aktywne spędzanie czasu wolnego. Odbył się apel rozpoczynający nasz biwak, gdzie harcerze zostali podzieleni na grupy, w których uczestniczyli w grze terenowej. Nauka, zagadki, przygoda i zabawa w jednym! I tu ogromne podziękowania dla dh Leny Karpińskiej i dh Oliwii Soszyńskiej, które stanęły na wysokości zadania - były odpowiedzialne za przygotowanie zadań i gawędy
Po powrocie do szkoły czekało jeszcze jedno zadanie: wykonanie umundurowania harcerskiego. Był czas na rozgrywki w szachy i integracyjne zabawy w "mafię".
Jak biwak w Bryńsku to i ognisko z kiełbaskami
Nasz urokliwy teren i zimowa aura sprawiają ,że mimo niskiej temperatury i opadów można się dobrze bawić
" Ulepimy dziś bałwana..." Jest i On
Ale to nie koniec atrakcji
Jest karnawał więc postanowiliśmy to wykorzystać
Odbył się Bal Przebierańców
Kolejne zadanie zostało zaliczone
W późnych godzinach wieczornych odbyło się świeczkowisko, podczas którego wszyscy śpiewali piosenki, brali udział w pląsach i zabawach, wysłuchali gawędy dh Leny. Noc jak to bywa na naszych biwakach była bardzo krótka
Założenia biwaku zostały zrealizowane. Harcerze choć zmęczeni, ale zadowoleni wrócili nabywając wiele umiejętności min. odpowiedzialności za siebie i za innych, zdyscyplinowania, zdrowej rywalizacji i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Z całą pewnością można stwierdzić, że biwak był udany, a sprzyjająca aura, optymizm i zaangażowanie młodzieży sprawiło, że uczniowie zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia i ciekawe wspomnienia wracali do domów.
Klasy integracyjne
- 8
„Każde dziecko ma prawo do szczęścia
i swego miejsca w społeczeństwie...”
Maria Grzegorzewska
Naczelną zasadą szkoły jest sukces każdego ucznia na miarę jego możliwości, nawet w najmniejszym zakresie. Kierując się tą zasadą i wychodząc naprzeciw potrzebom bardzo zróżnicowanego środowiska lokalnego, nasza szkoła od 1 września 2022 roku prowadzi klasy integracyjne.
Podstawowym założeniem klasy integracyjnej jest stworzenie każdemu dziecku optymalnych warunków rozwoju zarówno w sferze procesów poznawczych i intelektualnych, jak również w sferze emocjonalno – społecznej.
Zalety klas integracyjnych to:
- mało liczne klasy;
- dwóch pedagogów w klasie: nauczyciel przedmiotu i nauczyciel wspomagający;
- grupa zróżnicowana pod względem możliwości każdego ucznia;
- wymagania dydaktyczne dostosowane do indywidualnych możliwości każdego ucznia.
Dzięki pracy dwóch nauczycieli jednocześnie i małej liczebności klasy, podczas każdej lekcji występuje indywidualizacja w procesie uczenia się. Nauczyciel przedmiotu realizuje treści ramowe, natomiast pedagog wspomagający dostosowuje ich zakres do możliwości ucznia.
Integracja to nauka bycia razem. W klasie integracyjnej dzieci uczą się tolerancji i szacunku dla innych niezależnie od ich wiedzy, wyglądu, sprawności. Uczą się nie tylko asertywności, ale też empatii. Rywalizacja ustępuje tu miejsca współpracy. Trzeba pamiętać, że edukacja szkolna to zaledwie początek edukacji obywatelskiej.
Starajmy się, by świat dzieci był jeden – bezpieczny i kolorowy.
Wyniki konkursu ,,Orzeł Ortograficzny"
Podczas Balu Karnawałowego ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu ,,Orzeł Ortograficzny" przeprowadzonego w sesji jesiennej. Laureatom i uczestnikom wręczono dyplomy i małe prezenty.
Najwyższe wyniki uzyskały:
•Anna Ptaszyńska z klasy 8 - laureatka
miejsca w kraju
•Natalia Pawelska z klasy 5- laureatka
miejsca w kraju
•Weronika Klejnowska i Lena Karpińska - laureatki 15 miejsca w kraju
Pozostałym uczestnikom : Adamowi Lubińskiemu, Zofii Pezler , Amelii Adamus , Lenie Drankowskiej , Weronice Ziółkowskiej i Natalii Rudnik również serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz pogłębiania swoich pasji. Koordynatorem konkursu była Pani Małgorzata Kryszkiewicz.
Wyniki konkursu
Maja Wileńska otrzymała wyróżnienie w kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych w konkursie plastycznym "Bożonarodzeniowa ozdoba", który był zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku.
Gratulujemy
ROZŚPIEWANY DZIEŃ BABCI I DZIADKA
- 7
Z ogromną przyjemnością nasza szkoła była współorganizatorem ROZŚPIEWANEGO DNIA BABCI I DZIADKA. Uroczystość odbyła się w piątek 20 stycznia 2023r. w sali MGOK w Lidzbarku. Nasz szkolny chór " Słowiczek" wykonał piosenki z repertuaru Anny Jantar, Czerwonych Gitar, Piotra Gąsowskiego i Krzysztofa Krawczyka. Sala pękała w szwach. Czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali repertuar przygotowany specjalnie dla nich i kierowany pod ich adresem.
To niezwykle spotkanie było cudownym przeżyciem i okazją do wspólnego śpiewu.
Dziękujemy Do Re Mi Fa - Szkoła Muzyki za pomoc w przygotowaniu się do występu.
Bal karnawałowy
- 16
I semestr zakończyliśmy tanecznym krokiem
, ponieważ 20 stycznia 2023 w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana atrakcja - Bal Karnawałowy
. Na pięknie udekorowanej sali najpierw bawiła się grupa młodsza, a potem uczniowie z klas 4-8. Dzieci mogły wcielić się w kogoś innego, przebrać się za znaną i lubianą postać bajkową i wyglądać inaczej niż zwykle. Na naszym balu można było spotkać wróżki, księżniczki, sympatyczne diabełki, rycerzy, policjantów, strażaków, a nawet superbohaterów. Wraz z uczniami bawili się też nauczyciele. I tu również nie zabrakło kreatywnych pomysłów
.
Wszystkie dzieci i te młodsze i starsze bawiły się wyśmienicie przy znanych i lubianych przebojach. Bal dostarczył wiele pozytywnych emocji i przeżyć nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.
Do zobaczenia za rok !
Niezwykła lekcja historii
20 stycznia 2023 roku uczniowie klasy 8 wraz ze swoją wychowawczynią brali udział w niezwykłej lekcji historii pod tytułem Rok 1863. Lekcja Powstania Styczniowego po 160 latach, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Lidzbarku. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Odnowy Chrześcijańskiej " Pamięć i Tożsamość" z Działdowa reprezentowanego przez P. Zenona Gajewskiego. Historię powstania przybliżył nam dr nauk humanistycznych w zakresie historii, pracownik Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie- Jarosław Szarek. W niezwykłej lekcji uczestniczyli uczniowie klas ósmych szkół gminnych.
Dziękujemy Dyrekcji SP 1 za zaproszenie oraz P. Dyrektor CUW w Lidzbarku za zorganizowanie dla nas transportu. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak pięknym historycznym wydarzeniu. Była to dla nas niezwykla lekcja patriotyzmu.
Ferie zimowe
Ferie już tuż, tuż!
Trzeba zetrzeć z sanek kurz.
Wszystkie dzieci na ferie czekają,
Nauczyciele oceny wystawiają.
Każde dziecko na lekcjach marzy,
Co się w ferie mu przydarzy.
Może pojedzie na narty?
Albo zagra z tatą w karty?
UDANYCH FERII !!!
Ferie zimowe (23.01.23 r. - 03.02.23 r.)
Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 11 lat na zajęcia w czasie ferii zimowych. Zajęcia będą się odbywały w poniedziałki, środy i piątki od godziny 11.30 do 13.00. Ponadto w czasie ferii jak każdego roku w godzinach pracy biblioteki w Czytelni uruchamiamy aktywną "Strefę gracza". Zapraszamy do wspólnego spędzenia ferii z Biblioteką
Zapraszamy!
Dziękujemy
"Nowoczesny pojazd dla Świętego Mikołaja"
- 4
22 grudnia nastapiło rozstrzygnięcie i rozdanie nagród ze szkolnego konkursu dla uczniów klas 0-3 na stworzenie nowoczesnego pojazdu dla Świętego Mikołaja.
Wpłynęło 11 bardzo pięknych, pomysłowych i oryginalnych prac.
Jury w składzie: Katarzyna Chojnacka, Joanna Kraynik-Goślicka i Lidia Skolmowska stanęło przed trudnym wyborem.
Komisja konkursowa brała pod uwagę oryginalność pracy, pomysłowość, staranność wykonania pracy oraz zgodność z tematem.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Wiktor Pawelec, Antonina Pawelska, Mikołaj Pingot
II miejsce - Filip Grotkowski, Marcel Kowalski, Joanna Pingot
III miejsce - Adam Rzewnicki, Eliza Wileńska
Wyróżnienie: Roman Ostapets, Amelia, Rogozińska i Emilia Rogozińska.
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach!
Wesołych Świąt!!!
Jasełka 2022
- 12
W dniu Bożego Narodzenia
składamy najlepsze życzenia:
by ta gwiazdka pierwsza na niebie,
zabłysnęła właśnie dla Ciebie
i przyniosła szczęście i zdrowie
całej Rodzinie i Tobie.
Jest taki dzień kiedy w klasach zamiast do lekcji zasiadamy do wigilijnego stołu, na ławkach zamiast zeszytów jest opłatek, kiedy słychać śpiewane przez uczniów kolędy, kiedy wszyscy są odświętnie ubrani, kiedy świecą się światełka na choinkach, kiedy barszcz z uszkami smakuje jak nigdy w roku. Zwykle za oknem jest zima …, ale pogoda nie jest najważniejsza. Piękny i ważny jest ten dzień. I takim dniem był 22 grudnia w naszej szkole – w ten dzień wszystko było jak powyżej, poza pogodą, która była postacią lekkiej zimy w wersji jesiennej.
Tym razem w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy 0, I, II i III, którzy, pod kierunkiem Pani Gabrieli Rybickiej i Pani Teresy Kowalkowskiej przygotowali przedstawienie jasełkowe, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, dzieci, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Wszyscy od przedszkolaków do klasy ósmej, Rodzice, Dziadkowie i Mieszkańcy, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali by zobaczyć i przeżyć jasełka.
Pani dyrektor Iwona Strungowska podziękowała uczniom za przygotowanie programu a następnie złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczno – noworoczne.
Dziękujemy wszystkim za dzisiejszy piękny dzień!
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Muzeum Pogranicza w Działdowie
- 7
Każda mała ojczyzna ma swoją historię. 21.12.2022 r. uczniowie kl. 5, 6 ,7 wraz z wychowawcami wybrali się do Muzeum Pogranicza w Działdowie.
Zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki i zapoznaliśmy się z wystawą pt. „Działdowo – miasto i ludzie dawnego pogranicza”, gdzie poznaliśmy losy oraz osiągnięcia społeczności lokalnej na przestrzeni wieków. Stworzona ekspozycja składała się z eksponatów oryginalnych oraz w miejsca eksponatów nieosiągalnych z wykonanych kopii.
Zwiedziliśmy również „Interaktywną wystawę Państwa Zakonu Krzyżackiego”. Poznaliśmy historię Zakonu Krzyżackiego od jego powstania poprzez życie codzienne, uzbrojenie oraz sposób prowadzenia wojen w bardzo nowoczesny sposób – interaktywnie. Obejrzeliśmy projekcję filmu poświęconego tematyce Bitwy pod Grunwaldem, jednej z największych bitew średniowiecznej Europy, przedstawiony w atrakcyjnej formie, wyświetlany na dużym stole.
Po tak dużej dawce historycznych informacji przyszedł czas na trochę rozrywki wykorzystując interaktywne zdjęcia z epoki średniowiecza na ekranach dotykowych.
Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie