• Jesteśmy małą, kameralną placówką z oddziałami integracyjnymi. Wspieramy uczniów mających trudności w nauce, wspomagamy uczniów z niepełnosprawnościami, pomagamy rozwijać uzdolnienia i zainteresowania uczniów. Zarówno dzieci zdolne, jak i ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi są dla nas ważnym zobowiązaniem, dlatego priorytetem są ciągłe starania o zapewnienie im jak najlepszych warunków rozwoju.
      • Piękny zabytkowy budynek
      • To właśnie Nasza Szkoła - tradycja i nowoczesność!
      • Nowoczesny plac zabaw
      • Bezpieczny relaks podczas przerw
      • Doskonałe warunki do nauki
      • Innowacyjne nauczanie
      • Rodzinna atmosfera
      • Zapraszamy!
          • Odwiedziny Policjanta

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził dzielnicowy Jarosław Zalewski.

W związku z tym, że już jutro ostatni dzień roku szkolnego ⛱️☀️czyli początek wakacji☀️⛱️przypomniał naszym uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i w wodzie, abyśmy wszyscy spotkali się cali i zdrowi 4 września 🌴🏄‍♀️🚣‍♀️🌴.

• Wycieczka do Leśnictwa Borówno

Korzystając ze słonecznej pogody 21 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III wybrały się na pieszą wycieczkę do Leśnictwa Borówno.🌞 Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie uczniom środowiska przyrodniczego, jakim jest las.🌲🌳Dziękujemy Panu leśniczemu Mariuszowi Rybickiemu i Pani podleśniczy Paulinie Sztyburskiej za ciekawe opowieści o lesie.💚💚💚 Dużą atrakcją dla dzieci było ognisko oraz wspólny posiłek na świeżym powietrzu.🔥 Apetyt dopisywał, a piękna pogoda sprzyjała zabawom na leśnej polanie.🎾🥏⚽️ Wycieczka do lasu była udana, a wspomnienia na pewno pozostaną na długo w pamięci.😀

• Dentobus

W czerwcu naszą szkołę odwiedził Dentobus– mobilny gabinet stomatologiczny. 🦷🚑Każdy uczeń mógł skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. W trakcie wizyty Dentobusu, pan stomatolog z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa, przeprowadziła indywidualne badanie stomatologiczne.🦷

• Wizyta młodzieży z Niemiec

🇩🇪 W czwartek 15 czerwca przybyli do nas wyjątkowi goście: 11 uczniów oraz 2 opiekunów z Realschule Munster w Niemczech.

Wizyta rozpoczęła się od lekcji otwartej z języka niemieckiego w klasie 8, poprowadzonej przez panią Barbarę Lewandowską. Lekcja przeprowadzona została metodą animacji językowej, która jest nieodzownym elementem interkulturowej edukacji młodzieży. W wielu kontekstach międzynarodowych/interkulturowych standardową praktyką jest stosowanie różnych metod z animacji językowej, po to, aby uczestnicy tracili strach przed mówieniem i doceniali wartości języków obecnych na spotkaniu. Animacja językowa wspiera posiadane przez człowieka naturalne strategie komunikacji oraz wzbudza ciekawość do obecnych na wymianie języków i ich kulturowych odniesień. Dziękujemy pani Dyrektor, Iwonie Strungowskiej oraz pani Katarzynie Chojnackiej za udział w lekcji!

• V Piknik Rodzinny

17 czerwca 2023 r. odbył się kolejny Piknik Rodzinny – impreza adresowana do okolicznych mieszkańców i sympatyków naszej szkoły. Przybyli goście doświadczyli niezapomnianego dnia pełnego rodzinnej radości i zabawy. Piknik skupił liczną społeczność, stworzył ciepłą atmosferę bliskości i wspólnoty, a różnorodność atrakcji sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich gości przez panią dyrektor Iwonę Strungowską. W dalszej kolejności uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne, artystyczne – kabaretowe dostarczając uczestnikom pikniku mnóstwo emocji.

• Projekt

W tym roku mija 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji w naszej szkole odbyło wiele zajęć poświęconych temu wielkiemu astronomowi. Były pogadanki, prezentacje, gazetki ścienne ale i prace plastyczne. W ten ciekawy i interesujący sposób przybliżyliśmy tematykę związaną z wielkiemu odkryciami Mikołaja Kopernika. Praca uczniów klasy V, którą wykonali na zajęciach plastyki, dostarcza nie tylko artystycznych i estetycznych wrażeń, ale odzwierciedla ważne dla nas wszystkich przesłanie " Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię..."

• Akcja „Bezpieczny Lidzbark”

Dnia 7 czerwca 2023 roku w ramach akcji „Bezpieczny Lidzbark” uczniowie z klas 1-4 brali udział w warsztatach edukacyjno – profilaktycznych, mających na celu wzbogacenie wiedzy i przypomnienie najważniejszych zasad dotyczących bezpieczeństwa także podczas zbliżających się wakacji. Dzieci wysłuchały opowieści pt. „Puchate i kolczaste” zaprezentowaną w postaci teatrzyku obrazkowego Kamishibai. Historyjka zainspirowała uczniów do rozważań na temat relacji międzyludzkich. Dobro zawsze do nas powraca, kiedy dzielimy się nim z innymi.

,,Każde dziecko chce być szczęśliwe,

Każde dziecko chce pięknie żyć.

Mieć zawsze dobre, spokojne noce

Mieć tylko piękne dni.”👧🧑

Dnia 1 czerwca w nasze szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III brali udział w grze terenowej. Aby zintegrować młodszych i starszych utworzono 4 grupy, których zadaniem było odszukanie ukrytych kopert z zadaniami do wykonania i wskazówki do odnalezienia kolejnej koperty. Efektem wykonanych zadań było odszukanie ukrytego skarbu. Nagrodą była pizza, lody i soczek.🍕🍦🧃

• Turniej Piłki Nożnej

W dniu dzisiejszym reprezentacja uczniów naszej szkoły brała udział Gminnym Turnieju Piłki Nożnej w Wąpiersku. Szkołę reprezentowali: Oskar Bartkowski, Piotr Jurkiewicz, Stanisław Ziółkowski, Bartłomiej Fiedoruk, Ewa Szulc, Marcin Ziółkowski, Lena Gołębiewska, Antoni Angryk, Julian Wadecki, Babski Kacper.

Czwartek 16.05.2024

• NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE